E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Čaplovičova knižnica v Dolnom Kubíne ukrýva množstvo zaujímavých kníh. Základy tejto rozsiahlej zbierky položil v roku 1839 významný zberateľ a filantrop, Vavrinec Čaplovič. Čaplovičova knižnica je dnes súčasťou Oravského múzea P. O. Hviezdoslava. Historické knihy celoeurópskeho až svetového významu si vyžadujú svoju špecifickú starostlivosť. Aj na nich sa podpísal zub času.

S cieľom podpory umenia a kultúry sme koncom roku 2018 založili občianske združenie Capreolus, ktoré v roku 2019 úspešne prevzalo záštitu nad 14. ročníkom medzinárodného art workshopu Srnka.

Ak ste sa ešte nerozhodli, komu pripadnú 2% z vašich daní a chcete podporiť umenie, v OZ Capreolus padnú na úrodnú pôdu. V roku 2020 plánujeme zorganizovať už 15. ročník Art Workshopu Srnka, na ktorom sa zúčastňujú umelci zo Slovenska, Poľska, Ukrajiny, Francúzska a USA. Viac o tomto projekte sa dočítate TU.

V mesiacoch apríl až december roku 2019 prebiehali v priestoroch Literárnej expozície P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne kultúrno-osvetové aktivity s edukačným charakterom a edukačné aktivity zamerané na vzdelávanie detí. Súčasťou projektu bola aj literárna súťaž Hviezdoslavova múza. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Rodinné archívy, pivnice, či staré povaly ešte stále ukrývajú množstvo zaujímavého materiálu. Pre niekoho ide len o staré, bezvýznamné veci, pre iných však majú nesmiernu či už výpovednú, alebo historickú hodnotu. Oravskému múzeu sa vďaka Fondu na podporu umenia podarilo získať pozostalosť Jána Brodňanského (16.10.1910 – 12.1.1997), ktorá pozostáva z hodnotných, doposiaľ komplexne nepublikovaných textových materiálov, negatívov, fotografií a iných predmetov, ktoré nadväzujú na dejiny ochotníckeho divadla, archeológiu, lokálnu históriu a speleológiu.

Investori sa neustále snažia hľadať nové možnosti pre čo najvýhodnejšie zhodnotenie svojich peňazí. Preto pri lustrovaní možností investovania, môžeme naraziť aj na pojem art banking. Gablerov bankový lexikón ho definuje ako časť privátneho bankovníctva, ktorá sa zaoberá správou aktív a poradenstvom v oblasti investícií do umenia a starožitností. Prvé štúdie na tému investovania do umeleckých diel sa začali objavovať v 80. rokoch 20. storočia po tom, čo sa niektoré umelecké diela vydražili vo svetových aukčných sieňach za závratné sumy. Pokles akciových trhov v čase globálnej krízy donútil investorov poobzerať sa po alternatívnych formách investovania. Investovanie do umeleckých diel, bolo jednou z nich. Neprináša však okamžitý efekt. Všetko závisí od aktuálnych požiadaviek trhu.

Kto je online?

Práve tu je 116 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín